BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nieko nemoku, nieko nežinau.

Vaikystėje mama mane išmokė trijų dalykų:

  • * Nereikia moteriai vyro tam, kad ji jaustųsi visavertė ir patenkinta gyvenimu. Ar kad apskritai galėtų gyventi.
  • * Nereikia moteriai vyro tam, kad namuose būtų kas nors padaryta. Nes tam, kad būtų padaryta, ji turės vyro ištisai prašyti, kad tai būtų atlikta, o galiausiai vyras tai padarys iš grynų gryniausios malonės. Apskritai, jeigu nori, kad kas nors būtų padaryta gerai, daryk, žmogau, pats.
  • * “Vertink savus draugus, Bo, nes šie laiko patikrinti visam gyvenimui - vyrą bet kada gali pakeisti.”

Ir štai vaikšto Bohema šioj žemėj jau dvidešimt kažkelintus metus, visa nepriklausoma ir “viską galiu pati“, ir veikia viskas kuo puikiausiai, ir atsakinga aš tik sau ir pati sau už viską šiam pasauly, tik va mama kažkaip neišmokė, kaip elgtis, kai viską moki, bet reikia apsimesti mergaitiškai naivia prieš Riterį folijos šarvais.

Paauglystėje mane tėtis išmokė:

  • * Kartais patys geriausi žmonės pasauly iš tikrųjų yra veidmainiai ir egoistai. Ir visai nesvarbu, kad galbūt tai - tavo šeima.
  • * Kalėdos - šeimos šventė. Papasakoti savo giminėms, kaip nuostabiai tu gyveni, šypsotis netikrom šypsenom ir visada, visada nusilenkti publikai prieš užsitraukiant užsklandai prieš spektaklio pabaigą.
  • * Jeigu nesiseka, ir toliau murkdykis tam pačiam mėšle, nu nes gi galbūt kada nors vis tik pasiseks.

Jaunystėje mane draugai išmokė:

  • * Visiškai nesvarbu, kur tu gyveni, ar kiek laiko pažįstami, draugai yra Draugai ir jie visada bus. Už jūrų, už kalnų, po metų ar penkių.
  • * Kartais alaus (ar šampano) butelys, gera kompanija ir cigaretė yra viskas, kas pasaulyje reikalingiausia.
  • * Kad ir kaip labai tu kitoks. Kad ir kokia raudona ar blondiniška, ar ruda, ar juoda tavo plaukų spalva. Aukštas, žemas, storas, plonas, geriantis, rūkantis, vegetaras, menininkas, finansininkas, aktorius - tokie dalykai tėra žodžiai, į kuriuos pats save įspraudi. Viskas, kas svarbiausia, tai kaip tu jautiesi būdamas su artimais žmonėmis.
  • * Nėra nieko, ko neišspręstų ilgas, atviras pokalbis.

Ir pasaulis toks kupinas įvairiausių pamokų gyvenimui. Ir ne tik. Kartais tinkamų, kartais visai ne. Ir kaip draugus, tuos patarimus mes turim susidėlioti į savo pačių asmeninius stalčiukus. Niekas nepadės teisingai pasirinkti, o suklydus - atsistoti. Patys turėsim laižyt savo nubrozdintus kelius.

O man šis ruduo - toks bohemiškai žavus. Žinau, tai sakau turbūt kiekvieną sezoną, bet ką jau padarysi, kad rudenį kiekvienąkart aš vis iš naujo įsimyliu. Ir aš išties labai originaliai geriu arbatą šį rudenį, įsisupus į pledą ir kojines vilnones. Ir nežinau net visai, lyja mano palėpėj ar ne, nes sergu.

Siunčiu šiltą, katinišką apkabinimą visiems ir … nu nepykit ant rudens. Būkit šypsenos kitiems,
šypt.*

Rodyk draugams